משתלת זרעים מציון

צמחי בר - זרעים פקעות בצלים שתילים
עבודות הצלה ושיקום נופי

זרעים מציון
מאמרים מקצועיים
לאחר עשרות שנים של גידול פרחים וזכייה במדליות רבות, הגענו גם אנו לתרום את חלקנו בהצלת צמחים משטחים פתוחים לפני פיתוח, במשק אנו עוסקים במחקר ובריבוי צמחי הבר. אנו מגדלים את רוב מיני צמחי הבר למעלה מ- 1000 מינים לייצור זרעים, פקעות ושתילים בשטח של למעלה מ- 35 דונם המחולקים לחלקות של רקפות, חצבים, בן חצב יקינטוני, חצבים, נרקיסים, כלניות, אזוב (זעתר), צמחי נחל ועוד... חשוב לנו לחלוק עמכם את הידע וניסיון שלנו ולספר לכם למשל כי פקעות של צמחי בר כמו רקפות, כלניות ונרקיסים, אין צורך להוציא מהקרקע בסוף החורף היות והם נכנסים לתרדמה ויפרחו שוב בשנה הבאה.

בחלק זה של אתר זרעים מציון החלטנו לרכז עבורכם מבחר מאמרים מקצועיים בתחום זריעה ושתילה.

במידה ויש לכם שאלה, אנא צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם!

תקשורת בין צמחים:

parag agasani
לרוב, צמח מתקבל על ידינו, בני האדם, כיצור נייח ופסיבי, שלא שולט בסביבתו ואינו מודע לה. אולם כיום מתפתחת נקודת מבט חדשה: צמח קולט אינפורמציה באופן קבוע על סביבתו המשתנה ומשתמש בה על מנת להשפיע על הפיזיולוגיה והגידול שלו. יתרה מכך, יכולת קליטת מידע זו אינה מסתכמת בחישת כמות הנוטריאנטים והאנרגיה הזמינים בלבד, אלא כוללת בתוכה גם יכולת לאסוף אינפורמציה על שינויים פוטנציאליים בסביבה, כגון מתחרים אפשריים על המשאבים העומדים לרשות הצמח.

קרא עוד...

החיים הסודיים של הצמחים

parag agasaniקליב באקסטר היה מומחה אמריקאי לגלאי שקר. ב-1966, תוך שימוש בגלאי שקר, הוא גילה במקרה, שלצמחים יש פעילות רגשית ברמה גבוהה, בדומה לפעילות של בני אדם. בעקבות זאת הוא ערך סדרה של מחקרים, שהדהימו את העולם.

יום אחד, חיבר באקסטר גלאי שקר לעלים של צמח הדרקונית (dracaena), הידוע גם כ-"עץ הדרקון". הוא רצה לראות כמה זמן ייקח לעלים להגיב, כאשר הוא שופך מים על שורשי הצמח. בתיאוריה, הצמח אמור להגדיל את המוליכות שלו, ולהפחית את ההתנגדות שלו, לאחר שהוא סופג מים, והעקומה הנרשמת על נייר הגרף, אמורה הייתה לעלות למעלה. אולם למעשה, העקומה ששורטטה נטתה למטה...

קרא עוד...

צמחי מרפא מבין צמחי הבר כמקור לרפואה טבעית

צמחי מרפא הוא שם כולל לצמחים ממינים בוטניים וממשפחות בוטניות שונות, שנמצאו כבעלי ערך מרפא או מועיל,
אם דרך מחקרים מדעיים מודרניים ואם מתוך מסורת של שימוש בקרב קבוצות אתניות שונות,
לריפוי ולמניעה של מחלות ובעיות שונות בגוף האדם ובגוף החי

צמחי בר כמקור לרפואה טבעית

קרא עוד...

הנחיות לזריעה ושתילה:

הנחיות לזריעה ושתילהזריעת זרעים: את תערובת הזרעים (5 ג') יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. תערובת זו (במשקל 5 ג') מתאימה לשטח בגודל של כ- 7 מ"ר. 
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים. 

קרא עוד...

צמחיית ארץ ישראל - אזורי גידול:

צמחיית ארץ ישראל - אזורי גידולכדי להקל על חובבי הטבע, הכנו מדריך מצומצם על איזורי הגידול של פרחי וצמחי הבר בארצנו - ארץ ישראל. חובבי הטבע יוכלו מעתה למצוא את הצמח/פרח בכל אזור בארץ בקלות ובפשטות. צמחי (הבר) בארץ ישראל מתחלקים לפי תפוצתם לאזורים ביו-גיאוגרפים שונים על פי שלושה אזורים עיקריים:

קרא עוד...

מבנה הפרח - חלקים, צורות וצבעים:

מבנה הפרח - חלקים, צורות וצבעיםעל מנת לאפשר הכרה והתמצאות, לגנן, למדען ולחובב הטבע, בעולם הצמחים - המונה כמעט 300000 אלף צורות שונות של צמחים, מקובל למיין את הרב-גוניות של עולם הצמחים (או ממלכת הצמחים) לקבוצות גדולות המכונות בנות ממלכה. הבה נתחיל עם מבנה הפרח. אז מהו פרח? פרח הוא איבר הרבייה הקיים בצמחים מכוסי-זרע (Angiospermae) כלומר, בעלי הפרחים מתאפיינים באיברי רבייה מיוחדים הנקראים פרחים והזרעים שלהם סגורים בתוך מעטפת המוכרת בדרך-כלל כפרי. מכאן נובע הכינוי הנוסף למערכת בעלי הפרחים (מכוסי זרע) והם נחשבים למערכת הגדולה ומהחשובות ביותר של הצמחים העילאיים.

קרא עוד...

גילוי מין חדש של צמח בר השייך למשפחת הערבזים:

גילוי מין חדש של צמח בר השייך למשפחת הערבזיםיום אחד בשנת 2005 עשינו עבודות הצלה באזור הכרמל ונתקלנו בצמח מוזר שלא הכרנו ולא ראינו מעולם. לאחר בדיקה מול אגרונומים רבים ומול המכון הוולקני הבנו שהמשפחה של הצמח מוכרת (ערבז) שבתוכה נכלל גם הליזיאנטוס (צמח שחלקכם וודאי מכירים) שמשתמשים בו רבות בסידורי פרחים בחנויות פרחים בארץ וגם משווקים אותו בכמויות גדולות מהארץ למדינות רבות בחו"ל.

קרא עוד...

האור כמקור אנרגיה לכל תהליכי החיים של הצמח:

האור כמקור אנרגיה לכל תהליכי החיים של הצמחהאור חיוני לצמח כמקור אנרגיה לכל תהליכי החיים . בעזרת האור (בתהליך הפוטוסינתזה) מייצר הצמח את הגלוקוז שהוא מקור האנרגיה לכל תהליכי החיים שלו. זו צורת הזנה אוטוטרופית - הצמח מייצר בעצמו (אוטו = עצמי) את החומרים האורגניים הדרושים לקיומו, והוא אינו זקוק למקור אורגני אחר. צורת הזנה אחרת היא הטרוטרופית - בעלי החיים אשר חייבים לקבל חומרים אורגניים מוכנים (הם אוכלים יצורים אחרים - בעלי חיים או צמחים).

קרא עוד...

הזמנות ומשלוחים זרעים מציון

דיוור - הצטרפות / הסרה

תנאים
חל איסור למלא פרטי הרשמה או הסרה של אדם אחר ללא אישורו המפורש!