התחברות הרשמה

התחברות לקוח קיים

שם משתמש *
סיסמא *
זכור אותי

יצירת חשבון לקוח חדש

שדות המסומנים בכוכבית (*) הינם חובה.
שם מלא *
שם משתמש *
סיסמא *
אימות סיסמא *
אימייל *
אימות אימייל *
  • 04-9841499
  • 052-5048899
  • ימים א' - ה' 08:00 - 16:00 יום ו' 08:00 - 13:00

מארז גינת בר לפי אזורים בארץ - לפרטים ורכישה לחצו על כפתור מידע נוסף

Slider
הכנת פצצות זרעים

הכנת פצצות זרעים

אז מה זה בעצם "פצצות זרעים"? פצצות זרעים זה שיטת זריעה המשלבת זריעת זרעים וכיף! להכנת הפצצות נדרש: סדין מבד/ נילון, חול, זרעים ומים. חשוב להבהיר שאין מתכון מדויק וצריך "להרגיש" את החומר תוך כדי ערבוב ולהחליט אם להוסיף עוד מים או עוד חול.

גינה בשילוב צמחי בר

גינה בשילוב צמחי בר

צמחי הבר, פרט לעמידותם וחוסנם לתנאי הארץ הקשים, ברגע שהם נשתלים ומתבססים באדמה, הם מתרגלים מהר מאוד לתנאי הקרקע והאקלים, אינם זקוקים עוד לטיפול מסוים, כמו דישון או השקיה נוספת ודרישות האחזקה שלהם נמוכות יותר משל צמחים תרבותיים למינהם דבר המוזיל את עלויות אחזקת הגינה בצורה משמעותית.

טיפול בעזרת גינון

טיפול בעזרת גינון

גינון טיפולי הינו כלי עוצמתי, העושה שימוש בנטייה המולדת של בני אדם לטבע, על מנת לעזור להם לשפר את איכות חייהם מבחינה נפשית ופיזית. הטיפול מסייע לפיתוח ושיקום מיומנויות במרכיבי תפקוד שונים בייחוד בפן הרגשי והחברתי ולהקלה וליווי במצבי משבר או מצוקה, וכן כאמצעי לצמיחה אישית.

סגולות הסירה הקוצנית

סגולות הסירה הקוצנית

בימי המשנה והתלמוד הכירו גם בסגולותיו הרפואיות של צמח הסירה הקוצנית. הספרות התלמודית מתארת, למשל, שימוש בקוצים של הסירה לריפוי שחין, שהוא שם כללי למחלות עור. אנשי התקופה השתמשו בקוצי הצמח כדי להסיר חלקים נגועים בעורם.

מתחברים לטבע - בריכה אקולוגית

מתחברים לטבע - בריכה אקולוגית

בריכה אקולוגית טבעית היא בעצם בריכה חיה! מה זה אומר? כשאנו בונים בריכה אקולוגית, אנו בעצם תלויים בצמחי המים המפוזרים בה על מנת לטהר את המים. הבריכה האקולוגית מורכבת משני אזורים נפרדים, האחד לשחייה והשני לצמחייה.

דבורים בסכנת הכחדה

דבורים בסכנת הכחדה

לא רק דבורי הדבש נעלמות. גם דבורי העץ הצהובות שחורות, ה-Bumblebee נעלמות בכל העולם וגם להן תפקיד חשוב בהאבקת פרחי עצים ופרחי בר ביעילות רבה יותר מזו של דבורת הדבש. חוקרים ישראלים זיהו ווירוס אותו נושאות הדבורים הישראליות, יש הנחה כי התפשטות הווירוס שמקורו בסביבתנו ליבשות אירופה ואמריקה.

שריפה! נזק או תועלת לצמחייה?

שריפה! נזק או תועלת לצמחייה?

תוצרי השריפה עשויים מצד אחד לזהם את הקרקע, אך מצד שני הם משחררים נוטריינטים חבויים כמו קבוצות פוספט אשר חיוניים להתפתחות הצמח, על ידי הפיכת הקרקע וחשיפת שכבות שהיו חבויות לאור השמש ולאוויר. גם עוצמת השריפה היא בעלת משמעות על חברת הצומח.

יופיו של בן חצב יקינתוני

יופיו של בן חצב יקינתוני

ההאבקה של בן חצב מתבצעת על ידי מגוון חרקים אך בעיקרן אלו הן הדבורים, שמבצעים את העבודה הטובה ביותר או בעזרת הרוח המפזרת את הזרעים. את הפקעות של הבן חצב יקינתוני ממולץ לשתול בחודשים אוקטובר עד ינואר.

סגולות האזוב המצוי

סגולות האזוב המצוי

האזוב נקרא גם בשם זעתר. זעתר הוא השם בערבית גם של הצמח וגם של התערובת הידועה שמפיקים ממנו. האזוב המצוי הינו צמח תבלין ומרפא מהחשובים הגדלים בארצנו. ישנם עוד מינים הקרובים לצמח האזוב כמו אזובית המדבר ואזובית פשוטה שהיא בעצם צמח האורגנו.

אודות המרווה המרושתת

אודות המרווה המרושתת

במאמר זה נדון ביתרונותיו של צמח המרווה המרושתת בייצור אומגה 3. נושא זה נחקר ונתמך באקדמיה הרפואית. גילוי זן המרווה המרושתת (מתוך 2400 זני מרווה) ומיצוי שמנה הנדיר התגלו לאחר מחקר בן כ- 7 שנים שנעשה על ידי צוות חוקרים בראשותו של ד"ר נתיב דודאי.

תבלינים וצמחי מרפא

תבלינים וצמחי מרפא

הפתרון הטוב ביותר ליהנות מהתבלינים בלי לפגוע בצמחים שבטבע (רובם ערכי טבע מוגנים), הוא לגדל אותם. אם בגינה או בעציץ, הצמחים נותנים תמיד ריח טוב, טעם לאוכל והכי חשוב - בריאות. שלב ראשון לפני גידול צמחי התבלין הוא האדמה: לב ליבו של גידול צמחים אלו הוא המצע עליו הם גדלים - האדמה.

תירבות צמחי בר

תירבות צמחי בר

צמחי בר הינם צמחים שלא תורבתו על ידי האדם. הם נובטים וגדלים בדרך כלל בלי התערבות. צמחיית ארץ ישראל מונה כ- 2400 מינים של צמחי בר. אם כן, מה זה תירבות צמחי בר? תירבות צמחי בר הוא תהליך שבו שיפרו בני האדם את צמחי הבר בעיקר באמצעות שינוי המערך הגנטי של האורגניזם.

שיקום נופי - עוזרים לטבע לשמור עלינו

שיקום נופי - עוזרים לטבע לשמור עלינו

פוסט זה יעסוק בנושא שיקום נופי: תחילה נסקור את התחום הקרוי "שיקום נופי" ברחבי העולם ולבסוף נתמקד בשיקום נופי בישראל. זרעים מציון היא החברה המובילה בישראל בשיקום נופי וכותבי מאמר זה מומחים ועוסקים בפועל בתחום.

 גינון חסכוני במים

גינון חסכוני במים

המשבר במשק המים המחייב מצב חירום וחיסכון בשימוש במים, עלול לגרום לכך שתחום הגינון ינזק קשות ואף חלק מהאנשים האוהבים טבע יתייאשו ויחליטו לוותר על גינון. אין ספק כי ישנו צורך לשנות את התפיסה הגינונית המקובלת כיום, למודל גינון שונה בתכלית וחסכוני במים.

העתקת גיאופיטים

מהי העתקת גיאופיטים?

אז מהי בעצם העתקת גיאופיטים? אם לא נשמור על הטבע ככל האפשר, על כל גווניו, בין אם זה מורשת ובין אם זה שימור המגוון הביולוגי או כל סיבה אחרת שמנינו קודם, העולם בעתיד יהיה הרבה יותר אחיד ואפור, והרכיבים המיוחדים של העולם, השונים, המצויים במינונים קטנים ייעלמו ממנו.

פרחים ומאביקים

פרחים ומאביקים

הרוב הכולל של הצמחים מואבקים באמצעות בעלי חיים: ציפורים, עטלפים, חרקים ושאר יונקים למינהם, כאשר המאביקים העיקריים של צמחי הבר הם הדבורים, הזבובים, החיפושיות והפרפרים. בעלי החיים מגיעים אל הצמחים / פרחים בכדי למצוא מזון - צוף ואבקה לרוויה.

צמחי מרפא - ללכת על בטוח!

צמחי מרפא - ללכת על בטוח!

בשנים האחרונות חלה התעוררות מחדשת לשימוש בחומרים שמקורם מהטבע, בגידול אורגני ללא הדברה, מעולם הצומח לצורכי ריפוי. שילוב נכון של שיטות ריפוי שונות הקונבנציונלית המקובלת והרפואה המשלימה המשלבת משמע צמחי מרפא, הוא הבסיס להצלחה רבה יותר בריפוי חולים והקלת מכאוביהם.

ארוזיה והקשר בינה לבין צמחי בר

ארוזיה והקשר בינה לבין צמחי בר

במקצוע שלנו אנחנו נתקלים בארוזיות פעמים רבות. כשמקימים תשתיות כמו כבישים, גשרים, רכבות וכו' הרבה פעמים מביאים אדמה ממקום מסויים ובעזרתה "בונים" גבעות, ברמות, כיפות גשרים וכדומה בצורה מלאכותית.

מבנה הפרח

בואו נדבר על מבנה הפרח

לכל פרח שלושה חלקים: העטיף, האבקנים והעלי. חלק העטיף מורכב מעלי גביע, צבעם ירוק בדרך כלל ומעלי הכותרת, הצבעוניים בדרך כלל. תפקידם העיקרי של עלי הגביע להגן על הניצן, כאשר תפקידם העיקרי של עלי הכותרת היא למשוך את המאביקים.

עובדות מעניינות אודות רקפות

עובדות מעניינות אודות רקפות

מדוע לפרח הרקפת יש "עוקץ" בולט מלמטה? לפרח הרקפת שבהמשך הופך לפרי הרקפת יש עוקץ קטן (ניתן לראות אותו כשהופכים את הפרח). עם הבשלת הפרי נוטה עוקץ הפרח (ההופך לעוקץ הפרי) כלפי מטה, וכך נטמן הפרי על זרעיו בסדקי סלעים.

גילוי מין חדש של צמח בר השייך למשפחת הערבזים

גילוי מין חדש של צמח

יום אחד בשנת 2005 עשינו עבודות הצלה באזור הכרמל ונתקלנו בצמח מוזר שלא הכרנו ולא ראינו מעולם. לאחר בדיקה מול אגרונומים רבים ומול המכון הוולקני הבנו שהמשפחה של הצמח מוכרת (ערבז) שבתוכה נכלל גם הליזיאנטוס (צמח שחלקכם וודאי מכירים) שמשתמשים בו רבות בסידורי פרחים.

ברוכים הבאים לבלוג זרעים מציון

ברוכים הבאים לבלוג זרעים מציון

הנה זה סוף סוף קורה! יש לנו בלוג באתר ובכוונתנו לנצל את הבמה על מנת להעלות מדי פעם פוסטים שונים הקשורים לתחומי הפעילות של זרעים מציון: הצלה ושיקום נופי, זרעי בר, פקעות, שתילה, זריעה ושימושים שונים בצמחי בר.

זרעים מציון בפייסבוקזרעים מציון באינסטגרםזרעים מציון ביוטיובבלוג זרעים מציון

משלוחים מהחנות

הזמינו מחנות משתלת זרעים מציון וקבלו את הזמנתכם בדואר או עם שליח:

משלוחים - חנות משתלת זרעים מציוןעד 500 ג' - 20 ₪

עד 2 ק"ג - 30 ₪

חבילות גדולות (עם שליח) - 42 ₪

ניתן לבצע איסוף עצמי - בתיאום מראש!

ניתן לבצע הזמנות גם בטלפון (בשעות העבודה): 04-9841499