דמומית קטנת פרי Adonis Microcarpa.. Product #: 1471 Regular price: ₪30 ₪30 קיים במלאי

זרעי דמומית קטנת פרי

קוד מוצר: 1471
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 3 גרם

מחיר: ₪30

- +

שם מדעי: Adonis microcarpa. משפחה: Ranunculaceae. צורה: חד-שנתי.

מראה: דמומית קטנת-פרי היא צמח חד-שנתי זקוף בגובה עד 30 ס"מ, שעליו גזורים לאונות. קוטר הפרח 1–1.7 ס"מ. 5–8 עלי הכותרת אדומים, לעתים רחוקות צהובים, ובבסיסם כתם כהה. האבקנים סגולים. פרודות הפרי מקומטות עם מקור קצר וכפוף מעט. הפרחים נסגרים בלילה ובסגריר, מתגלים במלוא הדרם רק באור מלא.

feb april

היא משמשת כצמח נוי בגינון הפרטי בעיקר.

תפוצה בארץ: גולן, חרמון, גליל, חוף הים התיכון, עמק ירדן עליון, עמקים, גלבוע, כרמל, הרי שומרון, מדבר שומרון, הרי יהודה, מדבר יהודה ובקעת ים המלח, עין גדי, שרון, שפלה, נגב צפוני, נגב והרי אילת.
איזורי גידול: דמומית קטנת-פרי גדלה בשדות ברחבי החבל הים-תיכוני, חודרת מעט גם לאזורים שחונים יותר.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

עלי הכותרת של פרחי הדמומיות מבריקים, בעוד עלי הכותרת של הכלנית קטיפתיים. קל להבדיל ביניהם גם לפי עלי הגביע: לכלנית אין כלל גביע בעוד שלדמומית יש 5–8 עלי גביע.