גזר זהוב Daucus Aureus.. Product #: 1229 Regular price: ₪25 ₪25 קיים במלאי

זרעי גזר זהוב

קוד מוצר: 1229
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 1 גרם

מחיר: ₪25

- +

שם מדעי: Daucus aureus. משפחה: סוככיים. צורה: עשבוני חד-שנתי.

מראה: גזר זהוב הוא צמח חד-שנתי גבוה, המגיע לגובה של כ- 75 ס"מ. הצמח מכוסה בשיער דליל. העלה רך, גזור לאונות דקות והצמח שעיר. התפרחת היא סוכך קמור, צבעו לבן, צפוף, הנישא על עוקץ. עלי המעטפת של הסוכך גזורים–מנוצים לאונות דקיקות, וכך גם עלי המעטפית של כל אחד מן הסוככונים. פרחי ההיקף גדולים במעט מפרחי המרכז.
כל עלה-כותרת שסוע ל-2, כאשר באמצע הפרח בולטים לעין המאבקים הוורודים של חמשת האבקנים. הכנית עבה, ומתוכה מזדקרים 2 עמודי העלי כשתי אצבעות המסמלות סימן V. השחלה התחתית ניכרת כבר בעת הפריחה בזיפניותה, שתתבטא לימים בפרי. הפרחים מצהיבים לקראת סוף הפריחה, ואולי מכאן שם המין.
בראש הפרי בולטת הכנית העבה, ירוקה כהה, ונראית זרה. שתי הצלקות הבולטות ממנה מוסיפות לדמותו המוזרה של הפרי.

april may

בעיקר לנוי.

תפוצה בארץ: הגליל והגולן, העמקים, הכרמל, הרי יהודה ושומרון, השרון והשפלה.
איזורי גידול: גזר זהוב גדל באדמות כבדות בעמקים ובאזור החוף, ונחשב לעשב רע בתבואות חורף. גדל גם בשדות בור. חברותי, תכופות גדלים פרטים רבים יחד בכתמים צפופים.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

גזר זהוב מפזר את זרעיו באמצעות היצמדות אל צמרם של יונקים, נוצות עופות ובגדי בני אדם. הפרי נושא שיכים המסתיימים בקבוצה של קרסים זעירים הערוכים בדמות עוגן.