עכנאי יהודה Echium Judaeum.. Product #: 54545 Regular price: ₪25 ₪25 קיים במלאי

זרעי עכנאי יהודה

קוד מוצר: 54545
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 3 גרם

מחיר: ₪25

- +

שם מדעי: Echium judaeum. משפחה: זיפניים. צורה: חד שנתי.

מראה: עכנאי יהודה הוא צמח עשבוני חד-שנתי, שעיר ומאפיר. גובהו נע עד כ- 50 ס"מ. העלים מסורגים, מוארכים ושפתם תמימה. התפרחת חד-בדית, גבעוליה זקופים, מתעקלים רק בקצה כשבלול או כזנב עקרב. הפרחים יושבים בצד אחד של הגבעול. הפרח דו מיני. אורך הכותרת 25–35 מ"מ. עלי הכותרת מאוחים מעין שופר. העורקים בכותרת מודגשים. לפני פתיחת הפרח צבע הכותרת סגול כחלחל ורוד, והוא משתנה עם ההזדקנות לצבע כחול ארגמן. שינוי הצבע נובע כמובן מירידה ברמת החומציות של תאי הכותרת, מה שיכול לגרום לחרקים להבדיל בין פרחים זקנים ופרחים צעירים שעדין לא הואבקו. עלי הגביע זקופים, מספרם 5 , הם גדלים ומתרחבים עם הבשלת הפרי ואינם נושרים.

mars april

בעיקר לנוי.

תפוצה בארץ: גולן, גליל, עמק ירדן עליון, עמקים, גלבוע, כרמל, הרי שומרון, מדבר שומרון, הרי יהודה, מדבר יהודה ובקעת ים המלח, שרון, שפלה, נגב צפוני, נגב והרי אילת, ערבה, בקעת הירדן.
אזורי גידול: עכנאי יהודה צומח בבתות ובשדות עשבוניים בחבל הימתיכוני. נפוץ בכל הארץ.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

מקור שם הצמח הוא בדמיון שבין מראה הפרח לבין פה פעור של נחש (עכן), המודגש על-ידי צלקת העלי המפוצלת כלשון של נחש.