סמר חד Juncus Acutus.. Product #: 1238 Regular price: ₪25 ₪25 קיים במלאי

זרעי סמר חד

קוד מוצר: 1238
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 2 גרם
תגיות התאמה: מתאים לשמש

מחיר: ₪25

- +

שם מדעי: Juncus acutus. משפחה: סמריים. צורה: עשבוני רב-שנתי.

מראה: סמר חד הוא בעצם צמח חד-פסיגי רב-שנתי, ירוק כל השנה. גובהו מגיע עד כמטר וחצי. הצמח גדל בבתי-גידול לחים בגושים עגולים וצפופים שקוטרם עד מטר אחד. מתחת לפני הקרקע הוא מפתח איבר-אגירה בצורת קנה-שורש.
העלים והגבעולים של הסמר חד יוצאים ישר מקנה-השורש כלפי מעלה. הגבעול הוא קנה בלתי מסועף ובראשו תפרחת מורכבת אשר בבסיסה עלה (חפה) מחודד ודוקרני. העלים מרוכזים בבסיס הצמח, דומים לעלי דגניים, בסיסם נדני ופתוח. פרחים דו-מיניים בלבד. הטרף גלילי ונראה כגבעול, והצמח נראה כחסר-עלים ורותמי. העלה ירוק אך נוקשה וקצה הטרף מתמשך לחוד ארוך דוקר כמסמר ומכאן שמו.

April november

סמר חד משמש בין היתר לקליעת מחצלות וסלים, להפקת סיבים וכן למרעה.

תפוצה בארץ: גולן, גליל, חוף הים התיכון, עמק ירדן עליון, עמקים, כרמל, הרי שומרון, הרי יהודה, שרון והשפלה, נגב צפוני, ערבה.
איזורי גידול: סמר חד גדל בבתי-גידול לחים בגושים עגולים וצפופים. גדל בביצות מלוחות, בשקעים בחולות ובקרקע כבדה בכל חלקי הארץ פרט למדבר. ים-תיכוני - אירנו-טורני.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

הסמר, הגומא, הקנה ודומיהם חיים בסביבות מוצפות והם מתאפיינים ברקמת ארנכימה מפותחת. 
רקמה ספוגית זו תופסת נפח גדול מעלי וגבעולי הצמח (עד 60% מנפחו) ולכן ברור שכושר הספיגה של צמחים אלו גבוה בהשוואה לצמחים יובשניים כמו למשל הקנבוס ("בצבוץ").