פלגית שיחנית Pluchea Dioscoridis.. Product #: 1244 Regular price: ₪25 ₪25 קיים במלאי

זרעי פלגית שיחנית

קוד מוצר: 1244
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 1 גרם

מחיר: ₪25

- +

שם מדעי: Pluchea dioscoridis. משפחה: מורכבים. צורה: צמח מים רב שנתי. 
 
מראה: פלגית שיחנית היא צמח-מים רב-שנתי הדומה לשיח. גובה נע בין מטר אחד ל-3 מ'. עליה של הפלגית שעירים, רכים, ריחניים ודביקים. העלה בצורתו אליפסי–מוארך, קצהו מחודד, שוליו משוננים ורדודות. המין נחשב בעבר ככלול בסוג אחד יחד עם קייצת, אחר הופרד לסוג בפני עצמו. עשרות קרקפות קטנות ערוכות באשכול–סוכך בראש הצמח. חפי-המעטפת של כל קרקפת רעופים, קרומיים. צבע התפרחות צנוע, משהו שבין לבן עכור לסגול חיוור. בולט צבע חפי הקרקפות, הנוטה לפעמים לסגול. 
בכל קרקפת פרחי המרכז דו-מיניים או זכריים, צינוריים; פרחי ההיקף נקביים, והם לשוניים או נימיים. הזרעון מצוייד בציצית ארוכה של שערות מחוספסות בצבע חום עכור. הפרח מואבק בעיקר על-ידי פרפרים.

mars sep

צמח מים המעשיר את הנוף ואת הטבע.

תפוצה בארץ: גולן, גליל, עמק ירדן עליון, עמקים, מדבר שומרון, מדבר יהודה ובקעת ים המלח, השרון והשפלה, הערבה ובקעת הירדן.
איזורי גידול: פלגית שיחנית הוא צמח ממוצא טרופי, והוא גדל בארץ בנופי-מים בגדות-נחלים באזורים חמים – בעיקר בבקעת הירדן לכל אורכה ובמרכז שפלת החוף, פחות בהרים. 

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

תפוצתו העולמית משתרעת באזורים טרופיים במזרח אפריקה ובמערב אסיה. 
בסוג 50 מינים, בארץ רק 1.