משתלת זרעים מציון

צמחי בר - זרעים פקעות בצלים שתילים
עבודות הצלה ושיקום נופי

פרויקט הצלה ושיקום נופי - כביש 6כביש 6 הוא בעצם הפרויקט שפתח לנו את השער לכל הנושא של השיקום הנופי ועבודות ההצלה. בשנת 1995 הוחלט בישיבת ממשלה ברשות יצחק רבין להקים את כביש 6 (לכן שמו 'דרך יצחק רבין'). עד אז כל נושא עבודות ההצלה והשיקום הנופי כלל לא היה קיים.

עמותות איכות סביבה רבות הביעו התנגדות חריפה להקמת הכביש בגלל הפגיעה הרבה בטבע. לבסוף הוחלט להקים את הכביש ובמקביל להשתדל להימנע מפגיעה בטבע ופה אנחנו נכנסנו לתמונה. ציון ראה באחד מהסיורים שלו בשטח את הדחפורים פוגעים בצמחי בר ושאל את מנהלי הפרויקט אם הוא יכול לאסוף את הפקעות לפני שהדחפורים פוגעים בהם.

לאחר קבלת אישור הוא החל לאסוף פקעות מהתוואי ולשתול אותם בשטח שלו בכרם מהר"ל. כעבור מספר חודשים התגלגלה השמועה על עבודות ההצלה שציון עושה והוחלט לקיים סיור אצלנו במשק כדי לראות על מה מדובר. לסיור הגיעו נציגים מרשות הטבע והגנים, כביש 6 כמובן, אגרונומים ואנשי מקצוע רבים כולל פרופסור אביבה רבינוביץ ז"ל שתמכה מאוד ברעיון ועזרה לנו לקדם אותו בהמשך. כך הרעיון של עבודות ההצלה התחיל לרקום עור וגידים וכיום אין כמעט פרויקט שלא מבצעים בו עבודות הצלה.

בכביש 6 סיפקנו פקעות, זרעים ושתילים לשיקום הנופי של הכביש והיום ניתן להנות מהיופי של צמחי הבר לכל אורך הכביש: חוטמית זיפנית, חצבים, נוריות, כלניות, רקפות, נרקיסים, נשרנים, בן חצב יקינטוני, שום, מיני מרוות ועוד מינים רבים אחרים. מגדרה עד יוקנעם.

כיום אנחנו ממשיכים בעבודות הצלה והשיקום הנופי של הכביש בקטעים החדשים שמוסיפים לו (למשל הקטע לכיוון יגור והמשך הכביש לדרום).

אנו גאים להציג אלבום תמונות מפרויקט ההצלה והשיקום הנופי של כביש 6 - חוצה ישראל:
פלאגים- כביש 6
פלאגים- כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
כביש 6
הזמנות ומשלוחים זרעים מציון

דיוור - הצטרפות / הסרה

תנאים
חל איסור למלא פרטי הרשמה או הסרה של אדם אחר ללא אישורו המפורש!