משתלת זרעים מציון

צמחי בר - זרעים פקעות בצלים שתילים
עבודות הצלה ושיקום נופי

פרויקט קהילתי - פרפרים בשביל הפרחיםפרויקט "פרפרים בשביל הפרחים" הוא פרויקט בו ילדים זורעים צמחי בר בגנים שלהם בכל רחבי הארץ. מטרת הפרויקט היא לימוד על מגוון צמחי הבר של ארץ ישראל ותוך כדי, לימוד על הפרפרים בארץ - אודות אורח החיים שלהם ועל שלבי ההתבגרות שלהם מזחל עד לפרפר. זהו פרויקט שני בסדרה בחסות "המשרד להגנת הסביבה" ומשרד החינוך "המינהל הפדגוגי" האגף לחינוך קדם יסודי.

כאמור, השנה שמנו דגש לפרפרים בכדי למשוך את החיות המדהימות האלה אלינו ולילדינו שיכירו מקרוב איך בפרק החיים הקצר שלהם הם יוצרים ותורמים כל כך הרבה. הזרעים שהילדים זורעים בפרוייקט הם זרעים של פרחים שמושכים פרפרים.

איך יוצרים חיים מלאים במספר ימים בלבד?

הפרפרים חיים תקופת זמן מאוד קצרה ועמוסה. הפרפר מנצל כל רגע לאיסוף צוף טעים ויצירת ביצים להבטחת הדור הבא. הפרפר לא מטיל את ביציו על כל צמח, הוא חושב על הצאצאים שלו ומטיל אותם במקום שיש בו הרבה אוכל טעים. כידוע, מהביצים בוקעים זחלים שאוכלים עלים עד שהם הופכים לגולם והשלב הבא, היפה מכולם - הפיכת הגולם לפרפר מדהים בשלל צבעים.

אבל רגע, התהליך לא נגמר כאן. הפרפר לא רק לוקח מהצמחים. כל הפרחים מחכים לפרפר שיבוא לטעום את הצוף שלהם ותוך כדי לעזור בריבוי הצמחים. כשהפרפר שותה מהצוף ועובר לפרח אחר הוא בעצם עוזר בהאבקה של הצמח. זוהי עזרה דו צדדית. מה שנקרא, "יד לוחצת יד".
  • זריעה של צמחי בר באזור בו אתם חיים יתרום רבות לשימור הצומח ברחבי הארץ.
  • צמחי בר הם השקעה חד פעמית - לא נחוץ לזרוע ולשתול כל שנה מחדש.
  • בנוסף, צמחי בר חסכוניים במים, לא נדרש להם טיפול מיוחד והם מתאימים לאקלים הארץ.
בחודש מרץ בסוף המיזם נקבל תמונות מהגנים.
הגן שהצליח בלימוד הילדים על צמחי הבר והקים את הגינה הכי מטופחת ויפה יקבל פרס: פקעות ושתילים לכל הגן.

בשנה שעברה גנים רבים שלחו תמונות יצירה של הילדים בגן.
בימים הקרובים נפרסם את שמות שלושת הגנים הזוכים שיקבלו שלל פקעות וצמחים לגן שלהם!

הוראות זריעה:

מועדי זריעה מומלצים: אוקטובר - פברואר חשון - אדר
  1. את תערובת הזרעים יש לערבב עם חצי ליטר חול בנין במצב לח, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. תערובת זו (במשקל 5 גרם) מתאימה לשטח של כ- 5 מ"ר .יש לגרף את השטח לפני הזריעה ולאחר הזריעה לכיסוי עדין. ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה עדינה לשם כיסוי טוב של הזרעים.
  2. יש לחכות לגשמים. במידה ולא ירדו מספיק גשמים, ניתן להשקות פעם בשבוע
  3. ניתן לדשן את הזרעים לאחר חודש מהזריעה ב- 20/20 או אורגני ולאחר חודשיים דישון נוסף.
  4. גיזום השטח לאחר סיום הפריחה ויצירת זרעים, בדרך כלל בחודשים אפריל ומאי, עם חרמש מכאני כדי שכל הזרעים יישארו בשטח לעונה הבאה' יש לתחח את הקרקע לאחר הגיזום כדי להצניע את הזרעים בקרקע שהנמלים לא יגנבו את כולם.
בהצלחה!

המבחנות מחולקות לפי אזורים בארץ - לכל אזור יש את הצמחים המתאימים לו.
הזמנות ומשלוחים זרעים מציון

דיוור - הצטרפות / הסרה

תנאים
חל איסור למלא פרטי הרשמה או הסרה של אדם אחר ללא אישורו המפורש!